Deň matiek

Druhá májová nedeľa patrí tradične všetkým matkám. V tento deň si spomíname aj na mamy, ktoré sa o nás celý život starali, ale už nie sú medzi nami. Zostala nám už iba spomienka v srdci na roky, ktoré sme spolu prežili. A možno nás trápi, že sme im toho, ešte veľa chceli povedať, ale akosi sme to nestihli. Odrazu odišli z nášho života a v nás zanechali nevypovedané slová. Slová vďaky, uznania a lásky. Slová, na ktoré tak túžobne čakali. Objatia, ktorých sa nikdy nedočkali. Matky sú tie najdôležitejšie osoby v našom živote a preto si ich vážme kým sú medzi vami. Nielen raz v roku, ale každý deň im dávajme pocítiť, že ich prítomnosť je pre nás nenahraditeľnou súčasťou nášho života.  

Tak ako po iné roky, ani tento rok nebol výnimkou na dôstojnú oslavu Dňa matiek vo Svätom Antone. 14 mája 2017 bola úžasná nedeľa. Slniečko nás zhora šteklilo svojimi hrejivými lúčmi a tak veľkou mierou aj ono prispelo ku krásnemu priebehu programu, ktorý si pripravili naše detičky, pre svoje mamičky, staré mamičky a možno aj prababičky. Blížil sa začiatok programu a na pódium vystúpila starostka obce Simona Guláková, ktorá vo svojom príhovore vysoko vyzdvihla poslanie ženy – matky, ktoré je krásne, ale zároveň aj náročné. Práve preto, treba našim mamám povedať, ako ich máme radi a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko čo pre nás urobili. Báseň o krásnej matke od J.Smreka predniesla Diana Štefanková žiačka ZŠ s MŠ Ferdinana Coburga vo Svätom Antone. Potom prileteli na pódium tie najmenšie detičky a v podobe včeličiek roztancovali a rozospievali celé javisko. Hrdí rodičia sa pyšne pozerali na svoje ratolesti a veru nejednému vypadla aj slzička. Ako to vyzerá v rodine, keď mama odíde na pár dní z domu preč nám predviedli deti zo školského klubu. A veru bolo to všelijako, len dobre nie. Mama, je mama a zastúpiť ju niekedy je veľmi ťažké. Vaše vystúpenie bolo pekné a nabudúce mamu nikde nepúšťajte. Vtipné predvedenie pod názvom „Popoluška inak“ v ktorom účinkovali žiaci 6 a 7 ročníka rozosmialo všetkých naokolo. Bolo to super. V rozprávke o kozliatkach si úspešne zahrali žiaci z prvého a druhého ročníka. Ej veru mali to ťažké s tým vlkom, ale poradili si. Aleluja, pieseň, ktorá zaznela v podaní detí ukončila nádherný program, ktorý bol venovaný všetkým mamičkám a nechýbal ani malý darček v podobe srdiečka, ktorý im deti z lásky dali. No poslednú bodku za celým programom a krásnym Dňom Matiek dal p.Koóš, ktorý zaspieval niekoľko pesničiek venované všetkým matkám.

Poďakovanie patrí p.učiteľkám ZŠ s MŠ Ferdinanda Coburga vo Svätom Antone: Mgr. M.Belákovej, Mgr.V.Lipovskej, Mgr.J.Takáčovej, Mgr. E.Ivaničovej, Mgr. S. Kollárovej, Valachovej, M.Húskovej, E.Krunkovej a M.Kašiarovej za pekný program, ktorý nacvičili s deťmi. Kafe na Rínku, ktoré zabezpečilo pre deti občerstvenie, p. Kóošovi za ozvučenie celého programu a všetkým občanom, ktorí neodmietli pozvanie na túto krásnu oslavu. Ale to najväčšie poďakovanie patrí našim deťom, ktoré svojim vystúpením urobili krásny deň ešte krajším. Ďakujeme!

Organizátorom bol Obecný úrad vo Svätom Antone, ktorý zabezpečil aj darčeky.

Alica Gajanová

 
Fotogaléria: 
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek
Deň matiek